BZW50-47B
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Pd - Power Dissipation : 5 kW
Package / Case : R6
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Packaging : Ammo Pack
Clamping Voltage : 83.2 V
Breakdown Voltage : 52 V
Series : BZW50-47
Polarity : Unidirectional
Manufacturer : STMicroelectronics
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 5000W 47V Bidirect