VS-85HFR10
Contact Now
VS-85HFR10
  • 1
Product Category : Rectifiers
Mounting Style : Stud Mount
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Ir - Reverse Current : 9 mA
Package / Case : DO-203AB
Maximum Operating Temperature : + 180 C
Max Surge Current : 1.7 kA
Vf - Forward Voltage : 1.2 V
Packaging : Bulk
Vr - Reverse Voltage : 100 V
Configuration : Single
Recovery Time : -
Type : Standard Recovery Rectifiers
If - Forward Current : 85 A