DSI30-16AS
Contact Now
DSI30-16AS
  • 1
Product Category : Rectifiers
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Ir - Reverse Current : 1.5 mA
Package / Case : TO-263AA-3 (D2-PAK)
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Max Surge Current : 300 A
Vf - Forward Voltage : 1.25 V
Packaging : Reel
Vr - Reverse Voltage : 1600 V
Configuration : Single
Series : DSI30-16
Recovery Time : -
Type : Standard Recovery Rectifiers
If - Forward Current : 30 A
Manufacturer : IXYS
Description : Rectifiers 30 Amps 1600V