S25FL132K0XMFB040
Contact Now
S25FL132K0XMFB040
Supply Current - Max : 25 mA
Product Category : Flash Memory
Memory Type : NOR
Mounting Style : SMD/SMT
Supply Voltage - Max : 3.6 V
Memory Size : 32 Mbit
Packaging : Tray
Supply Voltage - Min : 2.7 V
Package / Case : SO-8
Interface Type : SPI
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Speed : 108 MHz