25LC040AT-H/SN
Contact Now
25LC040AT-H/SN
Supply Current - Max : 5 mA
Product Category : EEPROM
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Organization : 512 x 8
Package / Case : SOIC-8 Narrow
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Memory Size : 4 kbit
Packaging : Reel
Data Retention : 200 Year
Operating Supply Voltage : 3.3 V, 5 V
Interface Type : Serial, 4-Wire, SDI, SPI
Maximum Clock Frequency : 3 MHz
Manufacturer : Microchip Technology
Description : EEPROM 4K, 512 X 8, 2.5V SER EE 150C