786A-M12-D2
Contact Now
786A-M12-D2
Category : Sensors, Transducers Motion Sensors Accelerometers
Product Status : Active
Features : -
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Sensitivity (LSB/g) : -
Supplier Device Package : -
Output Type : Analog Voltage
Mfr : Amphenol Wilcoxon Sensing Technologies
Bandwidth : 0.5Hz ~ 14kHz
Voltage - Supply : 18V ~ 30V
Acceleration Range : ±80g
Package / Case : Module
Sensitivity (mV/g) : 100
Operating Temperature : -55°C ~ 120°C
Type : Analog
Base Product Number : 786A
Axis : X
Description : ACCEL IEPE SENSOR
Contact Now
Accelerometer X Axis ±80g 0.5Hz ~ 14kHz