SSCMRNN1.6BA2A3
Contact Now
SSCMRNN1.6BA2A3
  • 1
Product Category : Board Mount Pressure Sensors
Mounting Style : SMD/SMT
Port Type : Single Radial Barbed
Package / Case : SMT
Pressure Type : Absolute
Operating Supply Voltage : 3 V
Operating Pressure : 0 bar to 1.6 bar
Output Type : Digital
Manufacturer : Honeywell
Accuracy : 0.25 %