DS1000H-75
Contact Now
DS1000H-75
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Delay Lines
Function : Nonprogrammable
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Bulk
Number of Taps/Steps : 5
Series : -
Available Total Delays : 75ns
Mfr : Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Supplier Device Package : 8-SOIC
Tap Increment : 15 ns
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Delay to 1st Tap : 15ns
Voltage - Supply : 4.75V ~ 5.25V
Package / Case : 8-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Number of Independent Delays : 1
Description : DS1000 5-TAP SILICON DELAY LINE
Contact Now
Delay Line IC Nonprogrammable 5 Tap 75ns 8-SOIC (0.295", 7.50mm Width)