LQ057Q3DC03
Contact Now
LQ057Q3DC03
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color
Product Status : Obsolete
Package : Tray
Viewing Area : 115.20mm W x 86.40mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 5.7" (144.78mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : -
Mfr : Sharp Microelectronics
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Interface : Parallel, 18-Bit (RGB)
Dot Pitch : 0.36mm W x 0.36mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 320 x 240 (QVGA)
Description : LCD TFT DISPLAY QVGA 5.7"
Contact Now
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 18-Bit (RGB) 5.7" (144.78mm) 320 x 240 (QVGA)