INT043BTFT-TS
Contact Now
INT043BTFT-TS
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Bulk
Viewing Area : 95.04mm W x 53.86mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 4.3" (109.22mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Resistive
Mfr : Displaytech
Backlight : LED
Display Mode : Transmissive
Interface : Parallel
Dot Pitch : -
Dot Size : -
Dot Pixels : 480 x 272
Base Product Number : INT043
Description : LCD DISP TFT 4.3" 480X272
Contact Now
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel 4.3" (109.22mm) 480 x 272