2191QL5-24V
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : -
Termination Style : Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Current : -
Millicandela Rating : -
Panel Cutout Dimensions : 0.31" (7.87mm)
Type : LED
Panel Cutout Shape : Round
Lens Style : Round with Flat Top
Viewing Angle : -
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Green
Package : Bulk
Lens Color : -
Product Status : Active
Ingress Protection : -
Features : -
Lens Size : -
Lens Transparency : -
Series : 2191QL
Mfr : Visual Communications Company - VCC
Voltage : 24V
Description : LED IND LIGHT 24V GREEN
Contact Now
LED Panel Indicator Green 24V Quick Connect - 0.187" (4.7mm)