25LC320A-I/MS
Contact Now
25LC320A-I/MS
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 32Kbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : SPI
Write Cycle Time - Word, Page : 5ms
Supplier Device Package : 8-MSOP
Memory Type : Non-Volatile
Mfr : Microchip Technology
Clock Frequency : 10 MHz
Voltage - Supply : 2.5V ~ 5.5V
Package / Case : 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Memory Organization : 4K x 8
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : EEPROM
Base Product Number : 25LC320
Memory Format : EEPROM
Description : IC EEPROM 32KBIT SPI 10MHZ 8MSOP
Contact Now
EEPROM Memory IC 32Kbit SPI 10 MHz 8-MSOP