AT-32063-BLKG
Contact Now
AT-32063-BLKG
Transistor Polarity : NPN
Technology : Si
Product Category : RF Bipolar Transistors
Mounting Style : SMD/SMT
Transistor Type : Bipolar
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 5.5 V
Package / Case : SOT-363
Maximum Operating Temperature : + 150 C
DC Collector/Base Gain hfe Min : 50 at 5 mA at 2.7 V
Packaging : Bulk
Configuration : Dual
Manufacturer : Avago / Broadcom
Emitter- Base Voltage VEBO : 1.5 V
Continuous Collector Current : 32 mA