CGHV96100F2
Contact Now
CGHV96100F2
Transistor Polarity : N-Channel
Technology : GaN
Product Category : RF JFET Transistors
Mounting Style : Screw
Gain : 12.4 dB
Transistor Type : HEMT
Output Power : 131 W
Package / Case : 440210
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage : 100 V
Packaging : Tray
Maximum Drain Gate Voltage : -
Id - Continuous Drain Current : 12 A
Vgs - Gate-Source Breakdown Voltage : - 10 V to + 2 V