LD39020ADTPU11R
Contact Now
LD39020ADTPU11R
Output Current : 200 mA
Product Category : LDO Voltage Regulators
Dropout Voltage : 200 mV
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Load Regulation : 10 mV
Input Voltage MAX : 5.5 V
Package / Case : DFN-4L
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Output Voltage : 1.1 V