LM78L12ACMX
Output Current : 100 mA
Product Category : Linear Voltage Regulators
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Load Regulation : 100 mV
Input Voltage MAX : 35 V
Package / Case : SOIC-8 Narrow
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Output Voltage : 12 V
Packaging : Reel
Line Regulation : 180 mV