PM150DSA120
Voltage : 1.2kV
Product Category : Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers
Type : IGBT
Voltage - Isolation : 2500Vrms
Minimum Quantity : 1
Package / Case : Power Module
Part Status : Obsolete
Configuration : 1 Phase Inverter
Series : Intellimod™
Current : 150A
Manufacturer : Powerex Inc.
Description : MOD IPM DUAL 1200V 150A