BZX84B4V7LT1G
Contact Now
BZX84B4V7LT1G
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes Zener Single Zener Diodes
Product Status : Active
Current - Reverse Leakage @ Vr : 3 µA @ 2 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 4.7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 900 mV @ 10 mA
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Impedance (Max) (Zzt) : 80 Ohms
Supplier Device Package : SOT-23-3 (TO-236)
Mfr : onsemi
Operating Temperature : -65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Max : 250 mW
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type : Surface Mount
Tolerance : ±1.91%
Base Product Number : BZX84
Description : DIODE ZENER 4.7V 250MW SOT23-3
Contact Now
Zener Diode 4.7 V 250 mW ±1.91% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236)